novosti mediji

Pobjeda juniora, kadeti neriješeno

U 18. kolu Omladinske lige kadeti i juniori Kozare na Gradskom stadionu u Gradišci ugostili su ekipu Sport Team-a iz Banja Luke.

Protiv vodeće ekipe prvenstva kadeti su odigrali neriješeno 0-0, dok su juniori slavili sa 4-2, a golove za Kozaru su postigli: Glišić D. (2), Sejkić S. i Kovačević I.

U sljedeća dva kola, omladinci Kozare će u goste. Najprije u srijedu 29. 04. 2015. putuju u Cazin gdje će odigrati utakmicu zaostalog 17. kola sa ekipom Krajine, da bi u nedelju 03. 05. 2015. gostovali ekipi Laktaša.

26. 04. 2015.

Poraz u Trebinju

U derbi utakmici 20. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas u Trebinju pred oko 500 gledalaca domaći Leotar je savladao Kozaru sa 1-0 i time joj znatno umanjio šanse u borbi za povratak u Premier ligu BiH.

Leotar je bolje otvorio utakmicu i već u 1. minutu šans propušta Zečević. Nekoliko minuta kasnije isti igrač ponovo je u šansi, ali Ognjen Petrović sprečava opasnost po gol Kozare. Uspjeli su se fudbaleri Kozare oduprijeti početnom pritisku fudbalera Leotara i uglavnom se igra prebacila na prostor između šesnaesteraca. Dobar udarac prema golu Leotara uputio je Mirković u 30. minutu, ali neprecizno. U 43. minuti Kozara ostaje sa deset igrača na terenu, nakon što je drugi žuti karton dobio Mile Kovačević. Do kraja poluvremena rezultat se ne mijenja i na odmor se odlazi sa nepopularnih 0-0.

Iako sa igračem manje, odličan otpor pružaju fudbaleri Kozare i uspijevaju parirati domaćinu. Ipak, u 53. minuti napadač domaćih Zoranović koristi malu nesmotrenost Trkulje i postiže gol za vođstvo Leotara od 1-0. Nisu se ni u tim trenucima predali fudbaleri Kozare i pokušavaju da dođu do izjednačenja, ali odbrana Leotara sprečava sve pokušaje prema golmanu Kukrici i rezultat ostaje nepromjenjen do kraja utakmice.

Sljedeće subote, 02. 05. 2015. godine FK Kozara će u okviru 21. kola I lige Republike Srpske na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti Sutjesku iz Foče. Utakmica počinje u 16.00 h.

FK Leotar: Kukrika M., Andrić S., Šešelj P., Đajić D., Sušić P., Dmitrović M (od 90. min. Janjić M.)., Cimirot M., Popović D., Zečević L (od 87. min. Tasovac N.)., Zoranović B., Jeknić V. (od 59. min. Stanić M.); trener: Ratković Damjan, nisu igrali: Marković V., Mićunović M., Begenišić A., Đurić A.

FK Kozara: Trkulja N., Škorić O., Gigović M.,  Petrović O., Dujaković S., Mirković I. (od 84. min. Majdanac G.), Peric O. (od 79. Ilić B.), Srndović M. (od 69. min. Kovljen S.), Berić S., Kovačević M., Šatara M.; trener: Krupljanin Saša, nisu igrali: Bojanić M., Majdanac G., Glišić D., Popović A., Gavrić N.

25. 04. 2015.

Fudbaleri Kozare otputovali za Trebinje

Fudbaleri Kozare otputovali su za Trebinje gdje će se sutra sastati sa Leotarom u derbi utakmici 20. kola I lige Republike Srpske.

Tamo će im se pridružiti Nemanja Trkulja i Saša Krupljanin. Mladi golman Kozare i U-19 reprezentativac BiH Trkulja jučer je branio na prijateljskoj utakmici U-19 reprezentacija BiH i Albanije, koja se igrala u Gabeli i završena pobjedom reprezentacije BiH 5-0. Zajedno sa njim, na klupi U-19 reprezentacije kao pomoćnik selektora bio je i Saša Krupljanin, šef stručnog štaba FK Kozara koji će sutra sa klupe voditi ekipu Kozare u Trebinju.

Utakmica sa Leotarom počinje u 15.30 h.

24. 04. 2015.

Pobjeda i poraz najmlađih

U 15./13. kolu Pionirske lige naši pioniri i predpioniri gostovali su u Prijedoru ekipi Rudara i ostvarili polovičan učinak.

Pioniri su poraženi sa 1-0, dok su predpiniri golovima Malbašić M. i Kisin V. slavili sa 2-0.

U sljedećem 16. kolu naši pioniri će dočekati vršnjake iz Slobode iz Novog Grada.

Tabele: pioniri - predpioniri

21. 04. 2015.

Neočekivani poraz

Fudbaleri Kozare neočekivano su poraženi od Slobode iz Mrkonjić Grada sa 0-1 u utakmici 19. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas po prohladnom i kišovitom vremenu na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko 200 gledalaca.

Gosti iz Mrkonjića su na početku utakmice krenuli otvoreno, ali bez ozbiljnijih prijetnji prema golu Kozare. Već od 5. minuta fudbaleri Kozare preuzimaju potpunu inicijativu i najprije pokušava Dujaković, a malo zatim i Srndović ali neprecizno. U 12. minuti odlično šutira Siniša Dujaković, ali golman gostiju Ilić posljednjim naporom zaustavlja udarac. Redaju se napadi Kozare, ali bez rezultata. U 28. minuti odigravaju fudbaleri Kozare odličan kontranapad, ali Gigović ne upošljava samog Perića. U finišu prvog poluvremena odlično šutira Srndović, ali golman Slobode Ilić ne dozvoljava promjenu rezultata.

Od samog starta drugog poluvremena krenuli su fudbaleri Kozare agresivno ka golu gostiju, ali Perić, pa malo zatim i Srndović ne uspijevaju da postignu gol. U 50. minuti kontra gostiju završava pogotkom Kunića u mreži mladog Trkulje i gosti vode sa 0-1. Nekoliko minuta trebalo je fudbalerima Kozare da se trgnu iz šoka nakon primljenog pogotka. U 60. minuti šut Kovačevića jedva zaustavlja Ilić. Pokušava šef stručnog štaba da izmjenama da osvježi napadačku igru Kozare, ali sve pokušaje njegovih igrača na vrijeme zaustavlja odbrana Slobode predvođena danas najboljim pojedincom na utakmici golmanom Ilićem i rezultat se do kraja utakmice ne mijenja, te gosti iz Mrkonjić Grada spretno i sretno, nakon samo jednog udarca u okvir gola Kozare, dolaze do cijelog plijena.

U sljedećem 20. kolu I lige Republike Srpske Kozara putuje u Trebinje, gdje će se u derbiju kola, a možda i prvenstva sastati sa vodećom ekipom prvenstva Leotarom. Utakmica se igra u subotu 25. 04. 2015. godine sa početkom u 15.30 h

Sloboda (MG): Ilić R., Kokanović N., Malbašić A. (od 90. min. Stanković S.), Tadić B., Stupar M., Travar M. (od 20. min. Šakić M.), Jeftenić O., Janković E., Kunić P. (od 64. min. Popadić M.), Kremenović B., Dimitrijević N.; trener: Trivunović Vule, nisu igrali: Petrović N., Gvero S., Sladojević B., Miletić D.

FK Kozara: Trkulja N., Škorić O., Gigović M.,  Petrović O., Dujaković S. (od 70. min. Kovljen S.), Mirković I., Peric O. (od 80. min. Majdanac G.), Srndović M. (od 60. min. Gavrić N.), Berić S., Kovačević M., Šatara M.; trener: Krupljanin Saša, nisu igrali: Đakušić S., Kovačević I., Ilić B., Makitan I.

18. 04. 2015.

Najmlađi polovično

U okviru 14. kola Pionirske lige pioniri i predpioniri Kozare ugostili su na Gradskom stadionu u Gradišci svoje vršnjake iz Slobode iz Mrkonjić Grada. Pioniri su poraženi sa 0-1, dok su predpioniri slavili sa 2-0 (Kisin V. i Matić B.).

U sljedećem 15. kolu Pionirske lige, naši najmlađi putuju u Prijedor gdje će im domaćin biti Rudar. Utakmice se igraju u nedelju 19. 04. 2015. godine sa početkom u 10 h.

13. 04. 2015.

Podjela bodova u Novom Gradu

U utakmici 18. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas u Novom Gradu fudbaleri domaće Slobode i Kozare podijelili su bodove odigravši neriješeno 0-0.

U prvom poluvremenu igralo se između šesnaesteraca, bez preteranih šansi s obe strane terena. Jedino vrijedno isticanja je odličan šut Ozrena Perića kojeg golman domaćih Kondić zaustavlja krajnjim naporom.

I u drugom poluvremenu ista slika. Sve akcije jedne ili druge ekipe završavaju pred protivničkim šesnestercom, bez prilika za promjenu rezultata do kraja utakmice. Zadovoljniji krajnjim ishodom su fudbaleri Kozare koji se neporaženi vraćaju u Gradišku.

U sljedećem 19. kolu koje se igra sljedeće subote 18. 04. 2015. godine Kozara će na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti Slobodu iz Mrkonjić Grada. Utakmica počinje u 15.30 h.

Sloboda (NG): Kondić M., Tica M., Mešić E., Brkić A. (od 90. Stojanović J.), Vojnović A., Antonić Lj., Žujić A., Kovačević S., Kenjalo I. (od 63. min. Parhamov A.), Mustedanagić M. (od 67. min. Babić D.), Adžić N.;Trener:  Jelisavac Zlatko, nisu igrali: Majkić S., Šumić A.

FK Kozara: Trkulja N., Škorić O. (od 80. min. Majdanac G.), Gigović M.,  Petrović O., Dujaković S (od 73. min. Gavrić N.), Mirković I., Peric O., Srndović M. (od 65. min. Ilić B.), Berić S., Kovačević M.,  Šatara M.; trener: Krupljanin Saša, nisu igrali: Đakušić S., Vukajlović S., Makitan I., Kovljen S.

11. 04. 2015.

Kozara sutra u Novom Gradu

Sutra se igraju utakmice 18. kola I lige Republike Srpske. Kozara će put Novog Grada gdje će se sastati sa Slobodom.

Šef stručnog štaba FK Kozara Saša Krupljanin na raspolaganju ima sve prvotimce. te pred put u Novi Grad ističe: U I ligi nema slabih protivnika, pogotovo kad su im ambicije slične našima. Očekujem fer i korektnu utakmicu i nadam se da će ekipa Kozare pružiti dobru partiju i iz Novog Grada se vratiti sa za nas pozitivnim rezulltatom, koji će nam omogućiti da i dalje ostanemo u borbi za sam vrh tabele.

Utakmica u Novom Gradu počinje u 15.30 h.

10. 04. 2015.

Pioniri na Gradskom

U okviru 14. kola Pionirske lige pioniri i predpioniri Kozare ugostiće na Gradskom stadionu u Gradišci svoje vršnjake iz Slobode iz Mrkonjić Grada.

Utakmice počinju u 10 i 11.30 h.

Visoka pobjeda juniora, kadeti neriješeno

Juniori i kadeti Kozare odigrali su utakmice 16. kola Omladinske lige. Na Gradskom stadionu u Gradišci ugostili su ekipe Slobode iz Novog Grada. Juniori su već u prvom poluvremenu vodili sa 5-0, da bi na kraju slavili sa visokih 8-0 (Glišić D. (4), Kovačević I. (2), Popović A. i Babić M.), dok su kadeti uspjeli anulirati prednost gostiju i odigrali neriješeno 1-1 (Nežić B.).

U narednom 17. kolu, koje je na rasporedu 19. 04. 2015. godine kadeti i juniori putuju u Cazin gdje će se sastati sa ekipama Krajine.

Jedinstvo bolje od Kozare

Odigrano je 15. kolo Omladinske lige. Juniori i kadeti gostovali su u Bihaću ekipi Jedinstva. Kadeti su poraženi sa 2-0, dok su juniori u derbiju prvenstva, uprkos ranom vođstvu poraženi sa 4-2 (Pjanić V., Glišić D.).

U sljedećem 16. kolu, koje je na rasporedu već ovog četvrtka 09. 04. 2015. godine kadeti i juniori Kozare će u Gradišci dočekati vršnjake iz Slobode iz Novog Grada.

07. 04. 2015.

Porazi u Banja Luci

Pioniri i predpioniri Kozare u 13. kolu Lige pionira gostovali su u Banja Luci ekipi Sport Teama i pretrpjeli dva visoka poraza. Pioniri su poraženi sa 7-0, dok su predpioniri izgubili sa 6-0.

Priliku da poprave utisak pioniri i predpioniri Kozare imaju već ove nedelje kada će u 14. kolu Lige pionira u Gradišci dočekati vršnjake iz Slobode iz Mrkonjić Grada.

Petrovićev skok za pobjedu

U utakmici 17. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko 200 gledalaca FK Kozara je savladala FK Vlasenicu sa 1-0.

U igri Kozarinih fudbalera danas se od prvog minuta utakmice vidjela želja za pobjedom i novim prvenstvenim bodovima i ništa osim toga nije dolazilo u obzir. Već u 5. minutu Dujaković odlično centrira, a Srndović glavom šutira zamalo pored gola gostiju iz Vlasenice. Samo par minuta kasnije sam pred golmana izlazi Škorić, ali Remić iz duela izlazi kao pobjednik. U 15. minuti prema golu Vlaseničana odlično šutira Mirković, a golman Remić, najbolji igrač u redovima ekipe iz Vlasenice danas kratko odbija loptu i zadnjim naporom stiže do nje prije Srndovića. U 20. minutu šut Škorića dva puta za redom blokira odbrana gostiju. Nakon pola sata igre, uspjeli su gosti da obuzdaju napade Kozarinih fudbalera, ali osim jednog šuta prema Trkulji pokušaja sa njihove strane nije bilo. U posljednjoj minuti poluvremena, nakon kornera slabo glavom zahvaća loptu Kovačević i poluvrijeme završava bez pobjednika rezultatom 0-0.

Krenuli su i u drugom poluvremeno fudbaleri Kozare u napade prema golu Vlaseničana i odmah na početku Dujaković odlično šutira, ali zamalo neprecizno. Redaju se napadi fudbalera Kozare, ali se Vlaseničani dobro brane, a na više od toga i ne pomišljaju, pokušavajući samo da ukradu vrijeme do isteka utakmice. Probavaju Škorić, Perić, Kovačević, ali bez uspjeha. U 77. minuti nakon kornera za Kozaru najviši u skoku je kapiten Kozare Ognjen Petrovć i glavom šalje lopu gol pored istrčalog golmana Remića za vođstvo Kozare od 1-0 uz oduševljenje svih prisutnih na stadionu. Najzad se ekipa iz Vlasenice malo otvorila, te pokušavaju da zaprijete golmanu Kozare, ali bez uspjeha. U 85. minuti Gavrić odlično upošljava Majdanca, koji iz neposredne blizine promašuje prazan gol i propušta priliku za povećanje vođstva Kozare. Ipak, do kraja utakmice rezultat se ne mijenja i Kozara na svoj konto upisuje nova tri boda teže od očekivanog, ali potpuno zasluženo.

Ovom pobjedom Kozara ostaje na čelu prvenstvene tabele. U sljedećem 18. kolu I lige Republike Srpske koje je na rasporedu sljedeće subote, 11. 04. 2015. godine FK Kozara se u Novom Gradu sastaje sa Slobodom. Utakmica počinje u 15.30 h.

FK Vlasenica: Remić D., Trifković S., Pejanović A., Pejanović M., Krezović D., Đurić V., Zekić V. (od 88. min. Janjić N.), Bojanić A., Vuksić F. (od 65. Eskić N.), Limić D. (od 78. min. Kovačević N.), Milošević D.;Trener:  Vidaković Marko, nisu igrali: Kovačević D., Stupar S.

FK Kozara: Trkulja N., Škorić O., Gigović M.,  Petrović O., Dujaković S. (od 75. min. Gavrić N.), Mirković I., Peric O. (od 87. min. Majdanac G.), Srndović M. (od 63. min. Ilić B.), Berić S., Kovačević M.,  Šatara M.; trener: Krupljanin Saša, nisu igrali: Đakušić S., Vukajlović S., Kovačević I., Bunić N.

04. 04. 2015.

Poraz u Višegradu

Danas je u Višegradu odigrana zaostala utakmica 16. kola I lige Republike Srpske Drina HE - FK Kozara u kojoj su fudbaleri Kozare poraženi sa 2-0

Po teškom i raskvašenom terenu viđena je u prvom poluvremenu ravnopravna igra na obe strane terena, a najbolju šansu za Kozaru sredinom prvog poluvremena propušta Kovljen. Ipak, i pored pokušaja i jednih i drugih na poluvrijeme se odlazi sa neriješenim rezulatatom 0-0.

Hladan tuš doživjeli su fudbaleri Kozare odmah na početku drugog poluvremena. Nakon centaršuta domaćih, lopta vara odbranu Kozare, a Jovanović je glavom smješta u suprotni ugao golmana Trkulje za vođstvo Drine HE od 1-0. Bacila je Kozara sve snage u napad ne bi li došla do izjednačenja, ali i pored nekoliko šanski od koju naijizgledniju propušta Škorić u toj namjeri ne uspijevaju. I pored toga što je u 87. minuti isključen domaći igrač Mirković Ivan, u 90. minuti, kad se očekivao kraj domaći presijecaju napad Kozare i iz kontranapada postižu gol za konačnih 2-0.

I pored poraza Kozara je zadržala prvo mjesto na tabeli, a pred fudbalerima Kozare nema odmora. Već u subotu 04. 04. 2015. godine na rasporedu je 17. kolo u kojem će na Gradskom stadionu u Gradišci dočekati FK Vlasenicu. Utakmica počinje u 15.00 h.

Drina HE: Govedarica D., Bojat M., Pljevaljčić S., Pavlović N., Marković B., Mirković Ig. Jovanović Đ., Mirković I., Šuka N. (od 87. min. Savić M.), Tošović N. (od 90. min. Pejović M.), Sekulić N.; Trener:  Vidaković Marko, nisu igrali: Mučibabić N., Milović A., Soldar A., Bojanović N., Krsmanović B.,

FK Kozara: Trkulja N., Škorić O. (od 75. min. Ilić B), Petrović O., Dujaković S., Majdanac G., Mirković I., Peric O., Makitan I., Kovljen S. (od 60. min. Srndović M.), Gavrić N. (od 85. min. Vukajlović S.), Kovačević M.; trener: Krupljanin Saša, nisu igrali: Đakušić S., Bunić N., Glišić D.