novosti mediji

Debi Jankovića

Večeras se u Andori igra meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu 2016. godine između reprezentacija Andore i BiH. Debi u reprezentaciji BiH na mjestu pomoćnika selektora Mehmeda Baždarevića imaće i naš doskorašnji šef stručnog štaba, a sadašnji sportski direktor FK Kozara Igor Janković.

Našem Igoru želimo uspješan debi i mnogo uspjeha u daljem radu u reprezentaciji BiH.

28. 03. 2015.

Nastavlja se Liga pionira

Nakon zimske pauze nastavlja se i Liga pionira utakmicama 12. kola. Naši najmlađi, pioniri i predpioniri ugostiće ekipu Župe iz Milosavaca na Gradskom stadionu u Gradišci. Utakmice počinju u 10 i 12 h.

Kompletan raspored proljetnjeg dijela Lige pionira: Pioniri - Predpioniri

27. 03. 2015.

Krenuli i omladinci

Utakmicama 14. kola nastavljeno je takmičenje u Omladinskoj ligi BiH - grupa Zapad.

Naši kadeti i juniori gostovali su ekipi Sloge iz Bosanske Otoke. Kadeti su slavili sa 1-2 golovima Zlatana Rizvanovića, dok su juniori odigrali neriješeno 1-1 (Kovačević I.).

U sljdećem 15. kolu Omladinske lige naši omladinci gostuju ekipi Laktaša.

21. 03. 2015.

Kozara bolja od Podrinja

U utakmici 15. kola I lige Republike Srpske, odigranoj danas u Gradišci pred oko 200 gledalaca fudbaleri Kozare savladali su Podrinje iz Janje sa 1-0.

Nakon početnog obostranog ispitivanja snaga, Kozara prva pokušava doći do gola sa dva pokušaja iz kornera, ali bez uspjeha. Poslije petnaestak minuta pritiska Kozarinih igrača, i gosti iz Janje su se malo oslobodili, te najprije pokušava Pavić, a zatim iz daljine šut isprobava i Kikić. U 23. minutu odlično je prošao Dujaković i uposlio mladog Škorića koji postiže gol za vođstvo Kozare od 1-0. Nisu stali fudbaleri Kozare i malo zatim Kovačević dobro šutira, ali golman Podrinja Orlić je na mjestu. Gosti ponovo preko Pavića pokušavaju, ali je siguran mladi golman Kozare Trkulja. I onda na samom kraju poluvremena, danas odlični Dujaković ubacuje loptu u šesnaesterac pred Perića, ali igrači Podrinja je u posljednji tren izbijaju zamalo pokraj svog gola.

Početak drugog poluvremena pripao je Podrinju. Gosti su imali loptu više u nogama, ali bez izrazitih šansi. Uvođenjem Kovljena šef stručnog štaba Kozare Saša Krupljanin uspio je da razdrma svoje fudbalere i unese potrebnu živost, te isti igrač najprije odlično šutira, da bi zatim i Škorić isprobao svoj šut. U 57. minuti dobro ubačenu loptu Dujakovića ne stiže u mrežu skrenuti Berić, da bi nemalo zatim iz daljine šut oprobao Mirković. Kovljen u 61. minuti pravi odličan prodor iskosa i vara golmana Orlića, ali prečka zaustavlja put lopte ka golu Podrinja. U 85. minuti nakon drugog žutog kartona isklučen je Arnautović Denis i Podrinje do kraja ima igrača manje, ali to se na terenu nije osjetilo i ponovo fudbaleri Podrinja preuzimaju inicijativu u pokušaju da dođu do povoljnog rezultata. Ipak, oslobađaju se fudbaleri Kozare pritiska i u samom finišu šansu da riješi pobjednika nakon odličnog dodavanja Kovljena propušta Majdanac, koji promašuje prazan gol iz neposredne blizine, a zamalo kasnije i Škorić izlazi sam pred danas odličnog Orlića koji zaustavlja loptu i rezultat ostaje nepromjenjen.

Ovom pobjedom fudbaleri Kozare ostali su na čelu tabele zajedno sa takmacima Rudarom i Leotarom. U sljedećem 16. kolu FK Kozara gostuje ekipi Drina HE. Utakmica se igra u srijedu 01. 04. 2015. godine u Višegradu sa početkom u 14.30 h.

Podrinje: Orlić M., Jusufović M., Arnautović D., Kikić S., Sajtanović M. (od 65. min. Suljić H.), Arnautović M., Milošević D., Kostić F., Pavić C, Mičić D., Hasanović N. (od 71. min. Redžić Dž.); Trener:  Milanović Miroslav, nisu igrali: Hadzić S., Adanalić M., Karjašević H.

FK Kozara: Trkulja N., Škorić O., Gigović M., Petrović O., Dujaković S. (od 83. min. Majdanac G.), Mirković I., Peric O. (od 74. min. Ilić B.), Gavrić N. (od 53. Kovljen S.), Berić S., Kovačević M., Šatara M.; trener: Krupljanin Saša, nisu igrali: Đakušić S., Vukajlović S., Bunić N., Makitan I.

Trkulja i Šatara U-21 reprezentativci

Mladi fudbaleri Kozare Nemanja Trkulja i Miloš Šatara dobili su poziv selektora U-21 reprezentacije BiH Darka Nestorovića za prijateljske utakmice koje će reprezentacija BiH odigrati protiv SAD u Tuzli 27. 03. i Turske u Kaknju 31. 03. 2015. godine.

Nadamo se da će mladi fudbaleri Kozare nastaviti sa uspješnim nastupima iz mlađih reprezentativnih selekcija i želimo im mnogo uspjeha u reprezentativnom dresu.

17. 03. 2015.

Proljeće započelo pobjedom

Danas je utakmicama 14. kola nastavljeno takmičenje u I ligi Republike Srpske. Fudbaleri Kozare gostovali su Tekstilcu u Derventi i slavili sa visokih 0-3.

U dobroj prvenstvenoj utakmici, domaćini su krenuli sa željom da ponovo savladaju ekipu Kozare, kao što su to učinili iznenađujuće na startu prvenstva u Gradišci, ali čvrsta odbrana Kozare danas je bila nepremostiva prepreka za ekipu Tekstilca. Kozara se brzo oduprla početnom pritisku domaćih, te većinu utakmice kontrolisala igru. Dobru igru cijelog tima, u 42. minuti pogotkom kruniše Ozren Perić poslije asistencije Dujakovića i na odmor se odlazi vođstvom Kozare od 0-1.

U drugom poluvremenu, domaćin je zaigrao još otvorenije, ne bi li došao bar do izjednačenja, no sve nade u to im raspršuje Ognjen Škorić, koji najprije u 66. minuti, nakon solo akcije postiže pogodak za vođstvo Kozare od 0-2, da bi se potom u 84. minuti, nakon što ga je odlično uposlio Dujaković, ponovo upisao u listu strelaca i postigao gol za konačnih 0-3.

Ovom pobjedom, Kozara se revanširala Tekstilcu za poraz na startu sezone i ostala u borbi za sam vrh tabele. U sljedećem 15. kolu, koje je na rasporedu sljedeće subote 21. 03. 2015. godine FK Kozara će na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti Podrinje iz Janje. Utakmica počinje u 14.30 h.

Tekstilac: Plisnić D., Jolović D., Vujanić J., Hasanović M. (od. 58. min. Sušaković I.), Gojić N., Asanović N., Komlenović V., Đukić N., Duspara Z. (od 10. min. Glišić A.), Milaković A., Prljeta R. (od 77. min. Marić D.); Trener:  Magazin Bojan, nisu igrali: Petrović M., Brković M., Ćorić D., Simić S.

FK Kozara: Trkulja N., Škorić O., Gigović M., Petrović O., Dujaković S. (od 85. min. Majdanac G.), Mirković I., Peric O. (od 70. min. Ilić B.), Gavrić N. (od 61. min. Kovljen S.) , Berić S., Kovačević M., Šatara M.; trener: Krupljanin Saša, nisu igrali: Đakušić S., Vukajlović S., Bunić N., Makitan I.

14. 03. 2015.

Krupljanin šef stručnog štaba

Upravni odbor FK Kozara za novog šefa stručnog štaba FK Kozara imenovao je dosadašnjeg sportskog direktora Sašu Krupljanina, dok je na njegovo mjesto postavljen dosadašnji šef stručnog štaba Igor Janković. Odluka je donijeta zbog prezauzetosti Jankovića reprezentativnim obavezama u skladu sa takmičarskim ciljevima Kozare u proljetnom dijelu prvenstva.

Krupljanin, koji je kompletne pripreme radio sa prvom ekipom Kozare, sa klupe će je u novoj ulozi prvi put predvoditi u subotu 14. 03. 2015. godine u 14. kolu I lige Republike Srpske, kada Kozara gostuje Tekstilcu u Derventi.

12. 03. 2015.

Neriješeno u Topoli

Fudbaleri Kozare su danasu Novoj Topoli odigrali prijateljsku utakmicu protiv drugoligaša Župe iz Milosavaca koja je završena neriješenim rezultatom 1-1. U veoma nervoznoj i rastrzanoj utakmici, gosti su poveli nakon greške golmana Trkulje. Izjednačujući pogodak postigao je Bojan Ilić.

Nervoza zbog odlaganja nastavka prvenstva prouzrokovala je najlošija partiju naših fudbalera u pripremnom periodu, tako da će stručni štab imati još posla u sedmici koja slijedi pred gostovanje Tekstilcu, sljedeće subote 14. 03. 2015. godine u 14. kolu I lige Republike Srpske.

07. 03. 2015.

Odgođen start prvenstva

Usljed pogoršanja vremenskih uslova Odbor za hitna pitanja FSRS pomjerio je start proljetnjeg dijela prvenstva za sedam dana, tako da će u 14. kolu FK Kozara gostovati u Derventi Tekstilcu umjesto ove subote, tek u subotu 14. 03. 2015. godine.

Umjesto prvenstvene utakmice, fudbaleri Kozare odigraće u subotu 07. 03. 2015. godine prijateljsku utakmicu sa Župom iz Milosavaca. Utakmica se igra na terenu FK Lijevče u Novoj Topoli sa početkom od 12 h.

Izmjenjeni raspored ovdje

05. 03. 2015.

Spremni za Tekstilac

U posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak proljetnog dijela prvenstva u I ligi Republike Srpske odigranoj danas u Brestovčini, fudbaleri Kozare savladali su oslabljeno Jedinstvo Iz Žeravice sa 7-0 (2-0). Strelci za Kozaru su bili Srndović Miloš 2, Škorić Ognjen 2, Ilić Bojan, Kovljen Slaven i Perić Ozren.

Za Kozaru su igrali: Trkulja N., Berić S., Kovačević M., Petrović O., Gigović M., Šatara M., Mirković I., Škorić O., Dujaković S., Srndović M., Perić O. Igrali su još: Ilić B., Majdanac G., Đakušić S., Makitan I., Popović A., Bunić N., Kovljen S.

Sljedeće subote 07. 03. 2015. godine nastavlja se prvenstvo utakmicama 14. kola. Kozara putuje u Derventu, a protivnik je Tekstilac, ekipa koja je na startu prvenstva iz Gradiške odnijela sva tri boda. Utakmica počinje u 14.00 h.