novosti mediji

Pioniri polovično

Pioniri i predpioniri FK Kozara gostovali su ove nedelje u okviru 7. i 6. kola Pionirske lige u Prijedoru kod elkipe Radnik Urije i ostvarili pobjedu i poraz.

Pioniri su golovima Mirjanić A., Gavrilović A. i Smočilac N. preokrenuli vođstvo domaće ekipe i ostvarili pobjedu od 1-3, dok su predpioniri poraženi sa 2-0.

U narednom kolu Pionirske lige, koje je na rasporedu sljedećeg vikenda, naše selekcije će ugostiti odgovarajuće selekcije BSK-a iz Banja Luke.

20. 10. 2014.

Omladinci uspješni u Mrkonjić Gradu

Juniori i kadeti FK Kozara odigrali su utakmice 8. kola Omladinske lige i sa gostovanja Slobodi u Mrkonjić Gradu vratili se sa dvije pobjede.

Kadeti su sa 2-3 bili bolji od Slobode (Vujat N., Rizvanović Z. i Radmanović A.), dok su juniori preokrenuli vođstvo domaćina u prvom poluvremenu i sa tri gola u drugom (Kovačević I., Pjanić V. i Popović A.) slavili sa 1-3.

U sljedećem 9. kolu Omladinske lige koje se igra u nedelju 26. 10. 2014. godine naši kadeti i juniori ugostiće na Gradskom stadionu u Gradišci odgovarajuće selekcije Rudara iz Prijedora.

Visoka pobjeda Kozare

Utakmica 10.kolo I lige Republike Srpske FK Kozara - Proleter (Teslić) odigrana danas na Gradskom stadionu u Gradišci završena je visokom pobjedom Kozare od 6-1.

Oko 200 gledalaca uživalo je u pravoj fudbalskoj predstavi. I dok je grupa gostujućih navijača, na početku utakmice, skandirala protiv rukovodstva kluba iz Teslića, već nakon prvog prekida u 2. minuti Srndović odlično pronalazi Bosnića koji glavom pogađa mrežu Teslićana za rano vođstvo Kozare od 1-0. Nastavlja Kozara da igra ofanzivno i nakon odličnog centaršuta Berića Srndović zamalo promašuje. Da Kozarini fudbaleri moraju shvatiti goste ozbiljno, pokazuje odmah zatim brza kontra Teslićana ali sa nepreciznim završetkom. Nakon pokušaja Srndovića i Vukajlovića, Kozara u 18. minuti nakon kornera golom Bosnića povisuje na 2-0. Usljedilo je deset minuta savršene igre Kozarinih fudbalera. Najprije Bosnić pokušava, da bi samo što su gosti izbacili loptu iz svog šesnaesterca, Škorić preciznim udarcem sa šesnaest metara savladoa Milkanovića i doveo Kozaru u vođstvo od 3-0 u 21. minuti. U 24. minuti Maksimović dolazi do lopte i sa vrha šesnaesterca pogađa za 4-0, da bi isti igrač maestralnim prodorom povisio na 5-0 u 31. minuti. I dok su gosti pokušavali da organizuju napad ka golu Kozare, Ojdanić neoprezno starta na Gavrića u 40. minuti i dobija crveni karton. Do kraja poluvremena treba izdvojiti još odličan pokušaj Bosnića iz slobodnog udarca, kojeg Milkanović jedva skreće u korner.

Iako sa deset igrača, krenula je Kozara i u drugom poluvremenu agresivno prema golu Proletera. Najprije pokušava Šuka, a zatim šut isprobava i Vukajlović. Dobru šansu za Kozaru propušta Šuka, a zatim slijedi kontranapad Teslićana iz kojeg Marković smanjuje na 5-1 u 50. minuti. Samo minut kasnije identična akcija Teslićana, ali ovaj put ne uspijevaju postići pogodak. Šuka je zamalo neprecizan u 65. minuti nakon slobodnog udarca, da bi minut kasnije danas odlični Bosnić postigao svoj treći gol za konačnih 6-1. Do kraja utakmice, izabranici Igora Jankovića kontrolisali su igru, ne dozvolivši gostima iz Teslića da dođu u priliku za gol.

Ostala su još tri kola do kraja jesenjeg dijela takmičenja u I ligi Republike Srpske. U sljedećem 11. kolu fudbaleri Kozare će put Gacka, gdje će ih ugostiti domaća Mladost. utakmica se igra u subotu 25. 10. 2014. godine s početkom u 14.30 h.

FK KOZARA: Trkulja N., Škorić O. (od 46. min. Makitan I.), Gigović M., Bosnić Z., Vukajlović S., Maksimović D., Srndović M. ( od 46. min. Šuka N.), Ojdanić B., Gavrić N. (od 73. min. Stevandić D.), Berić S., Šatara M.; Trener: Igor Janković, nisu igrali: Đakušić S., Majdanac G., Perić O., Majdanac A.

Proleter (Teslić): Milkanović S., Lale S. (od 74. min. Marković S.), Kondić A., Ignjić A., Panić N., Marković V., Perović M. (od 49. min. Osmić K.), Gavrić D. (od 42. min. Petrović M.), Radonjić Z., Mahmutović S., Osmić Z.; Trener: Nebojša Đukanović, nisu igrali: Nedić D., Miladić M., Nikolić Ž.

Prilog Info+ kanala Gradiška (video)

18. 10. 2014.

Minimalni porazi

Pioniri i predpioniri FK Kozara odigrali su utakmice 5. i 6. kola pionirskih liga. Na Gradskom stadionu u Gradišci ugostili su pionirske selekcije Borca iz Banja Luke i pretrpjeli dva minimalna poraza od po 0-1. Pioniri su zasluženo poraženi od kvalitetnije ekipe, dok su predpioniri odigrali dobru utakmicu, ali nakon promašenog jedanaesterca i nekoliko šansi ipak izgubili utakmicu.

Sljedeće nedelje naše ekipe putuju u Prijedor gdje će se sastati sa Radnikom Urije.

13. 10. 2014.

Dva puta po četiri

Juniori i kadeti FK Kozara danas su odigrali utakmice 7. kola Omladinske lige protiv Laktaša i slavili u obe selekcije s identičnim rezultatom 4-0. Strelci za kadete bili su: Vukota D., Rizvanović Z., Nežić B. i Vujat N., dok su kod juniora golove postigli: Bunić N., Kovačević I., Babić M. i Sejkić S.

Sljedeće nedelje na rasporedu je 8. kolo Omladinske lige, a kadetska i juniorska ekipa FK Kozara će u goste Slobodi u Mrkonjić Grad.

12. 10. 2014.

Kozara prosula bodove

U utakmici 9. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko 200 gledalaca FK Kozara i Napredak iz Donjeg Šepka odigrali su neriješeno 2-2.

Od početka utakmice fudbaleri Kozare su stvorili jak pritisak ka golu gostiju, a prvi pravi pokušaj pravi Srndović šutem koji brani golman gostiju. Malo poslije toga, Kozara dolazi u vođstvo golom Gavrića u 12. minuti, nakon loše intervencije golmana Krsmanovića. Nastavili su fudbaleri Kozare sa napadima ka golu Napredka, a šut isprobava Šatara, ali zamalo neprecizno. Bude se i gosti, i upućuju prvi šut ka Đakušiću koji sigurno brani. U 20. minuti odlična akcija Kozare, lopta dolazi do Šatare koji silovito šutira i pogađa prečku. Nastavlja se poslije odbijene lopte napad Kozare, ali su najprije Šuka, pa Gavrić neprecizni i lopta završava u korneru. Nakon kornera za Kozaru, najbolje se u gužvi snalazi Šatara i dovodi Kozaru u vođstvo od 2-0. Sigurno vođstvo, kao da je oslabilo pritisak fudbalera Kozare ka golu gostiju, te do kraja poluvremena bilježimo još pokušaj Srndovića, a malo zatim i Škorića.

Da se gosti neće olako predati, kako su to možda mislili fudbaleri Kozare, nagovjestio je dobar pokušaj pred kraj prvog poluvremena, ali zamalo neprecizan. Kako su nagovjestili, gosti iz Donjeg Šepka su i napravili i nakon brzog kontranapada u 51. minuti Ninić postiže gol i smanjuje na 2-1. Nestao je u potpunosti pritisak fudbalera Kozare prema napred, a gosti ponovo pokušavaju u 59. minuti ali rezultat ostaje nepromjenjen. U 74. minuti ipak izjednačenje, nakon gola Jevtića. Tek nakon toga, i ulaskom Perića živnuli su malo izuabranici Igora Jankovića, te preko Perića i Šatare pokušavaju doći do gola, ali rezultata se do kraja ne mijenja. U sudijskog nadoknadi i gosti pokušavaju, ali zamalo preko gola i Napredak iz Dinjeg Šepka neporažen odlazi iz Gradiške.

Tako su fudbaleri Kozare nastavili sa prosipanjem bodova na domaćem terenu, a priliku da poprave utisak pred domaćom publikom imaće u sljedećem 10. kolu I lige Republike Srpske, koje je na rasporedu sljedeće subote 18. 10. 2014. godine, a FK Kozara će na Gradskom stadionu U Gradišci ugostiti ekipu Proletera iz Teslića. Utakmica počinje u 15.00 h.

FK KOZARA: Đakušić S., Škorić O. (od 82. Stevandić D.), Gigović M., Bosnić Z., Maksimović D., Šuka N. (od 77. Perić O.), Srndović M., Ojdanić B., Gavrić N. (od 61. Majdanac G.), Berić S., Šatara M.; Trener: Igor Janković, nisu igrali: Bojanić M., Makitan I., Ilić B., Kovljen S.

Napredak (Donji Šepak): Krsmanović D., Milojević D., Erić B., Filipović V. (od 25. Gutalj A.), Nikolić N., Mijailović Ž., Marić D., Filipović D. (od 67. min. Matić F.), Lazarević N. (od 84. min. Stevanović B.)., Ninić I., Jevtić B.; Trener: Zoran Vasiljević, nisu igrali: Đokić Ž., Radović D., Pajić M.

11. 10. 2014.

Blijedo protiv Jedinstva

Kadeti i juniori Kozare odigrali su danas u Gradišci zaostale utakmice 3. kola Omladinske lige protiv Jedinstva iz Bihaća. Utakmica kadeta završena je neriješeno 1-1 (Rizvanović Z.), dok su juniori nakon pet pobjeda doživjeli prvi poraz, izgubivši sa 1-3 (Đakušić S.).

Priliku da poprave utisak ove dvije omladinske selekcije FK Kozara imati će već u nedelju 12. 10. 2014. godine kada će na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti Laktaše. Utakmice se igraju s početkom u 11 i 13 h.

08. 10. 2014.

Sutra sa Jedinstvom

Kadeti i juniori FK Kozare ostvarili su polovičan učinak u utakmici 6. kola Omladinske lige na gostovanju kod Sport Team-a u Banja Luci. Kadeti su poraženi sa 2-1 (Nežić B.), dok su juniori golovima Babić M. i Kovačević Ii. slavili sa 2-1

Sutra, u srijedu 08. 10. 2014. godine igra se zaostala utakmica 3. kola Omladinske lige u kojoj će naši kadeti i juniori ugostiti odgovarajuće selekcije Jedinstva iz Bihaća. Utakmice se igraju na Gradskom stadionu u Gradišci sa početkom u 11 i 13 h.

07. 10. 2014.

Het-trik Maksimovića nedovoljan

U utakmici 8. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas u Foči fudbaleri Kozare poraženi su od domaće Sutjeske sa 4-3.

U utakmici gdje je domaćin silno želio do bodova Kozara se odlično suprostavila, ali Sutjeska preko Drakula prva dolazi u vođstvo, golom u 13. minuti. U 23. minuti izjednačenje, nakon što je Škorić najprije pogodio stativu, Maksimović odlično šutira i s desetak metara šalje loptu u gol Sutjeske. U obostrano otvorenoj utakmici igralo se većinom na sredini terena, bez ozbiljnijih šansi. I kada je već trebalo da se krene u svlačionicu, sudija Drinić nakon igranja rukom Bosnića pokazuje na bijelu tačku u 45. minuti, a siguran strijalac za Sutjesku i vođstvo od 2-1 je ponovo Drakul.

Čim se krenulo sa centra, jedna brza lopta iznenadila je odbranu Kozare i situaciju najbolje koristi Rašević i postiže gol za vođstvo od 3-1. Nisu se predavali izabranici Igora Jankovića i nastavili su da napadaju ka golu Sutjeske i upornost se isplatila u 63. minuti kada mladi Maksimović nakon brzog kontranapada postiže gol i smanjuje rezultat na 3-2. U otvorenoj utakmici, gdje su fudbaleri Kozare nastojali da dođu do izjednačenja, domaći preko Raševića, nakon možda sporne situacije dolaze u vođstvo od 4-2. Ipak, da ne počne prerano slavlje domaćih, sprečava Maksimović svojim trećim pogotkom na utakmici u 83. minuti. Mogla je Kozara i do izjednačenja, u posljednjoj minuti kada Srndović odlično prolazi uz korner liniju i pronalazi Maksimovića koji postiže gol, ali sudija Drinić ga poništava i Kozara doživljava drugi poraz od početka prvenstva.

U sljedećem 9. kolu I lige Republike Srpske koje je na rasporedu u subotu 11. 10. 2014. godine FK Kozara će na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti napredak iz Donjeg Šepka. Utakmica počinje u 15.30 h.

FK KOZARA: Đakušić S., Škorić O. (od 67. min. Gavrić N.), Gigović M., Petrović O., Bosnić Z., Vukajlović S., Maksimović D., Šuka N. (od 53. min. Perić O.), Srndović M., Ojdanić B. (od 46. min.Berić S.), Šatara M.; Trener: Igor Janković, nisu igrali: Bojanić M., Majdanac A., Majdanac G., Kovljen S.

Sutjeska (Foča): Petrović N., Radović R. (od 79. Vukadinović A.), Mrgud M., Rašević D., Đoković M., Mojović N., Kovač A. (od 73. min. Simić J.), Ivanović A., Drakul D., Danilović N. (od 56. Drakul R.), Guzina G.; Trener: Miljan Radanović, nisu igrali: Milanović A., Filipović F., Radović B., Pljevaljčić O.

04. 10. 2014.

Nove pobjede juniora i kadeta

Najstarije omladinske selekcije našeg kluba i ovog vikenda su ostvarile sigurne pobjede, ovaj put protiv ekipe Krajine iz Cazina. Juniori su pobijedili rezultatom 4-0, dva gola je postigao najbolji pojedinac na utakmici Kovačević Ilija, a u strelce su se još upisali Popović A. i Sejkić S. Kadeti su tek u drugom poluvremenu slomili otpor gostiju, a strijelac oba gola bio je Radmanović Aleksandar.

U narednom kolu naše selekcije gostuju u Banja Luci kod ekipe OFK Sport Team, a utakmice su na programu u nedelju 05. 10. 2014. godine od 10 i 12 sati.