novosti mediji

Kozara bolja od Jedinstva

U sklopu priprema za novu sezonu takmičenja u I ligi Republike Srpske fubaleri Kozare odigrali su danas u Gradišci treću pripremnu utakmicu i zabilježili još jednu pobjedu. Savladana je vrlo dobra ekipa Jedinstva iz Bihaća sa 2-1.

iako prijateljskog karaktera, obe ekipe su odigrale utakmicu u visokom ritmu i oko 200 gledalaca na Gradskom stadionu u Gradišci može biti zadovoljno prikazanom igrom obe ekipe. Gosti iz Bihaća su bolje otvorili utakmicu, ali prva do vođstva dolazi Kozara golom Šuke u 10. minuti nakon odličnog proigravanja Bosnića. Samo minut kasnije izglednu šansu za Kozaru propušta Gavrić. Pred sam kraj poluvremena Jedinstvo dolazi do izjednačenja nakon gola Sinanovića.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Kovljen razornim udarcem sa vrha šesnaesterca dovodi Kozaru u vođstvo od 2-1. Iako su treneri obe ekipe izvršili po nekoliko izmjena ritam utakmice nije opadao, a šanse za Kozaru propuštaju Srndović i Perić u samom finišu utakmice.

Sljedeću provjeru fudbaleri Kozare imaju u petak 01. 08. 2014. kada će na Gradskom stadionu u Gradišci u sklopu 19. fudbalskog turnira Gradiška 2014 igrati sa Rudarom iz Prijedora.

26. 07. 2014.

Lagana pobjeda

U sklopu priprema fudbaleri Kozare su danas odigrali drugu kontrolnu utakmicu, a protivnik je bio domaći niželigaš Bratstvo iz Kozinaca. Velika razlika u kvaliteti rezultirala je na kraju visokom pobjedom naše ekipe od 9-1. Strijelci su bili: Šuka 2, Škorić 2, Maksimović 2, Srndović, Perić i Kovljen.

Naredno pripremnu utakmicu FK Kozara igra protiv Jedinstva iz Bihaća, a utakmica je na programu u subotu 26. 07. 2014. godine na Gradskom stadionu u Gradisci sa početkom u 17.30 h..

23. 07. 2014.

Pobjeda nad Dubravama

Fudbaleri Kozare danas su na Graskom stadionu u Gradišci odigrali prvu prijateljsku utakmicu u okviru priprema za novu sezonu u I ligi Republike Srpske. Pred oko 200 gledalaca savladana je ekipa Dubrava sa 1-0 golom Neđe Šuke u 70. minuti.

Šef stručnog štaba Igor Janković izveo je dvije kombinovane ekipe u dva poluvremena, bez nekoliko povređenih prvotimaca. Iako tek na počeku priprema, obe ekipe su odigrale čvrstu i zanimljivu utakmicu, uz nekoliko šansi za gol sa obe strane.

Sljedeću provjeru fudbaleri Kozare imaće u srijedu 23. 07. 2014. godine u Kozincima protiv Bratstva.

19. 07. 2014.

Izvučeni takmičarski brojevi

Danas su u Banja Luci izvučeni takmičarski brojevi za takmičenje u I ligi Republike Srpske u predstojećoj 2014/15 sezoni.

U 1. kolu, 16. 08. 2014. godine FK Kozara će na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti novog prvoligaša Tekstilac iz Dervente, a kompletan raspored pogledajte ovdje...

18. 07. 2014.

Šuka i Ilić pojačavaju napad

Dok su pripreme za početak sezone u punom zamahu, FK Kozara pojačava svoje redove. Neđo Šuka (Donji Srem, Rudar Prijedor, Sutjeska) i Bojan Ilić (Ilirija) od danas su novi fudbaleri Kozare.

Oba fudbalera igraju u napadu, a prvu priliku da se predstave gradiškoj publici imaće u nekoj od prijateljskih utakmica koje su pred fudbalerima Kozare.

Prvu prijateljsku utakmicu u sklopu ovih priprema fudbaleri Kozare će odigrati protiv Dubrava u subotu 19. 07. 2014. godine na Gradskom stadionu u Gradišci. Utakmica počinje u 18 h.

15. 07. 2014.

Kozara krenula

Fudbalski klub Kozara započeo je danas sa pripremama za početak prvenstva. Šefu stručnog štaba Igoru Janković javio se 21 fudbaler koji će braniti boje Kozare u narednom prvenstvu u I ligi Republike Srpske. Redove Kozare napustili su Jandrić i Kojić, dok je prvo novo ime u redovima Kozare pridošlica iz slovenačke Ilirije Ilić Bojan.

Kozara će kompletne pripreme odraditi u Gradišci,  uz odigravanje nekoliko prijateljskih utakmica i učešće na dva turnira. Početak prvenstva zakazan je za 16. 8. 2014. a i u ovoj sezoni Kozara će imati visoke ambicije, ali prvenstveno uz igrače iz svog pogona i afirmaciju mladih igrača.