novosti mediji

Visoke pobjede juniora i kadeta

U okviru 22. kola Omladinske lige omladinci Kozare su danas na Gradskom stadionu u Gradišci ugostili Krajišnik iz Velike Kladuše i zabilježili dvije sigurne pobjede.

Kadeti su posao zavšili još u prvom poluvremenu sa pet golova u mreži protivnika iz Velike Kladuše, da bi u drugom poluvremenu rutinski priveli utakmicu kraju i slavili sa 6-0 (Vukota D., Džigum B., Baštinac S. 2, Rizvanović Z. i Selak K.), dok su juniori i pored nešto jačeg otpora juniora Krajišnika slavili sa 5-0 ( Kovačević I., Nežić D., Bunić N., Sejkić S. i Đakušić S.).

U sljedećem kolu kadeti i juniori Kozare su slobodni.

24. 05. 2015.

Pioniri bolji od Laktaša

U Staroj Topoli u okviru 20./17. kola pionirske lige, pioniri i predpioniri ugostili su ekipe Laktaša i slavili svako u svojoj konkurenciji.

Pioniri su pobijefili sa 2-1 golovima Mirjanić A. i Vujčić L., dok su predpioniri bili bolj od vršnjaka iz Laktaša sa visokih 8-0 (Matić B. 2, Malbašić M. 2, Vuleta S., Ristić A. Pepić D. i Nikić F.).

Glišić zapreokret

U utakmici 24. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko 200 gledalaca Kozara je sa 3-2 savladala Mladost iz Gacka.

Iako je Kozara odpočetka krenula prema golu Mladosti, prvu šansu propuštaju gosti u sedmoj minuti nakon iznenadnog kontranapada Perovića. Samo minut kasnije ponovo sreća i nepreciznost gostiju iz Gacka spašavaju gol Kozare. U 10. minuti šut isprobava Šatara, a zatim Kovljen pokušava dva puta, ali oba puta neprecizno. Redaju se šanse Kozare, najprije pokušava Srndović, ali ne pogađa okvir gola, a zatim i Škorić. Gosti znaju svoj cilj, igraju potpuno otvoreno i pokušavaju da iskoriste svaku neopreznost odbrane Kozare. Najprije Đakušić interveniše nakon kornera, da bi malo kasnije nakon polukontranapada Perović postigao gol za vođstvo Mladosti od 0-1. Nastavljaju fudbaleri Kozare da napadaju, Kovljen vara golmana, ali iskosa ne pogađa prazan gol. Pokušaj Srndovića blokira odbrana Mladosti, a Mirković glavom iz kontakta sa golmanom Guzinom ne pogađa gol Mladosti i na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom gostiju od 0-1.

I drugo poluvrijeme počinje na isti način. Kozara je dominantnija, napada, ali odbrana gostiju i golman Guzina su sigurni. Pokušavaju Kovljen i Srndović, ali bezuspješno. U 56. minuti sudija Anđić nakon igranja rukom igrača Mladosti u svom šesnaestercu svira jedanaesterac i Kozara golom Igora Mirkovića sa bijele tačke stiže do izjednačenja. Iako se činilo da će Kozara lako završiti posao, ipak Mladost najprije opasno zaprijećuje u 65. minuti, a zatim sudija Anđić u 66. minuti dosuđuje jedanaesterac za goste iz Gacka, nakon što je njihov igrač srušen u šesnaestercu Kozare. Gol iz jedanaesterca za Mladost postiže Perović i Mladost vodi sa 1-2. Iako je samo par minuta prije toga ušao u igru, mladi Dejan Glišić donosi preokret. Najprije u 72. minuti nakon odličnog centaršuta Srndovića bježi odbrani gostiju i izlazi sam pred Guzinu i manirom rasnog golgetera postiže gol za izjednačenje rezultata na 2-2. Nisu se ni stišale ovacije sa tribina, Glišić ponovo na asistenciju Srndovića ulazi u šansu, golman Guzina nesigurno interveniše, a Glišić postiže svoj drugi gol i dovodi Kozaru u vođstvo od 3-2. Vođstvo daje krila igračima Kozare i redaju se napadi i nakon jednog takvog u 85. minuti sudija Anđić isključuje igrača Mladosti Mrkovića nakon oštrog starta na Kovljenu koji se sam sjurio ka golu Mladosti. Zadnjih pet minuta Mladost igra sa igračem manje, a posljednju šansu propušta Glišić, izašavši sam pred Guzinu koji ipak prije njega stiže do lopte i rezultat ostaje nepromjenjen.

Do kraja prvenstva ostala su samo dva kola. U sljedećem, pretposljednjem, 25. kolu koje se igra naredne subote 30. 05. 2015. godine Kozara je u derbiju kola gost Rudara iz Prijedora, da bi se potom od svojih navijača oprostila u posljednjem 26. kolu I lige Republike Srpske koje je na rasporedu 06. 06. 2015. godine, kada će na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti Krupu. Ove utakmice počinju u 17 h.

Mladost (Gacko): Guzina S., Salatić Đ., Mrković B., Perović M., Goranović D., Vico M., Prelo M., Toholj M., Andrić S., Komnenić R., Vuković D..; trener: Popović Željko, nisu igrali: Perović S., Lozo D., Sušić D.

FK Kozara: Đakušić S., Škorić O. (od 69. min. Majdanac G.), Gigović M., Petrović O., Vukajlović S. (od 65. Glišić D.), Mirković I., Srndović M. (od 77. Perić O.), Kovljen S., Gavrić N., Kovačević M., Šatara M.; trener: Timarac Stojan, nisu igrali: Trkulja N., Ilić B., Makitan I., Popović A.,

23. 05. 2015.

Omladinci uspješni u Prijedoru

U okviru 21. kola Omladinske lige koje je odigrano ovog vikenda, naši omladinci, kadeti i juniori, gostovali su Rudaru u Prijedoru i ostvarili pobjedu i neriješeni rezultat.

Kadeti su slavili sa 2-0 golovima Rizvanović Z. i Baštinac S, dok su juniori odigrali neriješeno sa juniorima Rudara 2-2 (Kovačević I. (2).

Ove nedelje, 24. 05. 2015. godine kadeti i juniori Kozare će u Gradišci u okviru 22. kola Omladinske lige dočekati Krajišnik iz Velike Kladuše.

Tabele: Kadeti - Juniori

19. 05. 2015.

Najmlađi polovično

Odigrano je 19./16. kolo Lige pionira, a naši najmlađi bili su gosti banjalučkog BSK-a. Predpioniri su poraženi sa 2-1, dok su pioniri slavili sa 3-0 golovima Mirjanić A., Vukobratović D. i Gavrilović A.

U sljedećem 20./17. kolu, koje je na rasporedu ove nedelje, naši najmlađi dočekaće ekipe Laktaša.

Tabele: Pioniri - Predpioniri

Poraz u Tesliću

U utakmici 23. kola I lige Republike Serpske odigranoj danas u Tesliću Kozara je poražena od Proletera sa 2-0.

U utakmici odigranoj pred oko 100 gledalaca prvu šansu propušta Srndović u 5. minuti kada nakon kontranapada Kozare ne uspijeva skrenuti loptu u mrežu Proletera. Malo zatim šut isprobava Dujaković. Bolji je protivnik Kozara na terenu, nakon kornera u 15. minuti najviši u skoku je Petrović, ali golman Proletera Matović zadnjim naporom skreće loptu ponovo u korner. Prečka spašava domaćina u 25. minuti nakon odličnog šuta Ozrena Perića. I kako to obično biva, u 28. minuti, nakon bolje igre Kozare, domaćin preko Arsovića dolazi do vođstva od 1-0. Do poluvremena, bez izrazitih prilika i na odmor se odlazi sa vođstvom domaćina.

U drugom poluvremenu obe ekipe igraju otvoreno i domaćin je ponovo spretniji i u 57. minuti preko Gavrića povećava prednost na 2-0. Iako Kozarini fudbaleri imaju nekoliko dobrih šansi, od kojih najbolju propušta Vukajlović, rezultat se ne mijenja i Kozara doživljava drugi uzastopni poraz.

Ostala su još tri kola do završetka takmičenja u I ligi Republike Srpske. U sljedećem 24. kolu koje se igra sljedeće subote 23. 05. 2015. godine FK Kozara će na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti Mladost iz Gacka. Utakmica počinje u 17 h.

Proleter (Teslić): Matović D., Popović B., Kondić A., Arsenović D., Panić N., Marković V., Galamić D (od 75. min. Anđelić M.), Ignjić A., Kovačić A., Osmić Z. (od 46. min. Gavrić D.), Mijailović N. (od 85. min. Kuzmanović D.), trener: Mile Lazarević, nisu igrali: Radonjić Z., Aličić E., Mahmutović S., Trifunović N.

FK Kozara: Đakušić S., Gigović M., Petrović O., Dujaković S. (od 75. min. Glišić D.), Majdanac G. (od 65. min. Vukajlović S.), Mirković I., Perić O., Srndović M. (od 71. min. Kovačević M.), Kovljen S., Gavrić N., Šatara M.; trener: Timarac Stojan, nisu igrali: Bojanić M., Popović A., Ilić B., Makitan I.

16. 05. 2015.

Pobjeda pionira, predpioniri neriješeno

U 18./15. kolu Lige pionira odigranom ovog vikenda, naši najmlađi ugostili su u Gradišci ekipe Radnik Urije iz Prijedora. Pioniri su slavili sa visokih 6-0 (Vukobratović D. (2), Mirjanić A., Vujčić L., Ostojić A. i Batić S.), dok su predpioniri odigrali neriješeno 1-1 (Pepić D.).

U sljedećem 19./16. kolu koje je na rasporedu sljedeće nedelje, naši najmlađi sastaće se sa ekipom BSK-a u Banja Luci.

12. 05. 2015.

Krupljanin i Trkulja sa U-19 reprezentacijom BiH

Saša Krupljanin, šef stručnog štaba FK Kozara i Nemanja Trkulja, mladi golman Kozare nalaze se na pripremama U-19 reprezentacije BiH u Mostaru, koja se sprema da od 14.-19. 05. 2015. odigra elitni krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo U-19 (Mostar i Široki Brijeg) u kojem su sa reprezentacijama Azerbejdžana, Turske i Ukrajine.

Više detalja i raspored utakmica kvalifikacija na sajtu N/FS BiH.

11. 05. 2015.

Kadeti i juniori sigurni

Kadeti i juniori Kozare su u okviru 20. kola Omladinske lige u Gradišci dočekali kadete i juniore Slobode iz Mrkonjić Grada i zabilježili dvije visoke pobjede.

Kadeti su slavili sa 7-0 (Baštinac S. (2), Nežć B., Bojanić M., Vujat N., Selak K. i Šukalo M.), dok su juniori postigli 4 pogotka (Pjanić V. (2), Popović A. i Glišić D.) za sigurnu pobjedu od 4-0.

U sljedećem kolu naši omladinci gostuju u Prijedoru ekipama Rudara.

Neočekivani poraz

U utakmici 22. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas u Donjem Šepku fudbaleri Kozare poraženi su neočekivano od Napretka, skoro sigurnog putnika u niži rang takmičenja sa 2-1.

U prvom poluvremenu izabranici Saše Krupljanina imali su loptu više u nogama, ali osim terenske inicijative, nisu uspjeli da naprave izgledniju šansu i na odmor se odlazi sa nepopularnim rezultatom 0-0.

I u drugom poluvremenu slična slika na terenu. Kozara je bolji protivnik, ali prednost koju ima na terenu ne uspijeva da materijalizuje. Ipak u 82. minuti, tek što je ušao u igru mladi Dragan Francuz postiže gol za vođstvo Kozare od 1-0. Nije dugo trajala radost igrača Kozare i već u 84. minuti Napredak poslije odlične solo akcije Jevtića izjednačuje na 1-1. I kada se očekivao kraj utakmice domaćin dolazi do sva tri boda golom Ninića iz slobodnog udarca u sudijskoj nadoknadi vremena.

U sljedećem 23. kolu I lige Republike Srpske FK Kozara će gostovati ekipi Proletera u Tesliću. Utakmica se igra sljdeće subote 16. 05. 2015. godine sa početkom u 16.30 h.

Napredak (D. Šepak): Radić S., Stefanović A., Erić B., Filipović V., Stefanović N., Filipović M., Marić D., Lazarević N. (od 90. min. Lukić S.), Jovanović Lj. (od 88. Đogo D.), Ninić I., Jevtić B., trener: Vasiljević Z., nisu igrali: Mandić O., Stojanović T.

FK Kozara: Đakušić S., Gigović M., Majdanac G. (od 61. Glišić D.), Vukajlović S. (od 81. min. Francuz D.), Mirković I., Ilić B. (od 52. Dujaković S.), Makitan I., Kovljen S., Gavrić N., Kovačević M., Šatara M.; trener: Krupljanin Saša, nisu igrali: Trkulja N., Bunić N., Makitan N.

09. 05. 2015.

Visoke pobjede kadeta i juniora

U 19. kolu Omladinske lige kadeti i juniori gostovali su posljednjoplasiranoj ekipi lige u obe konkurencije Laktašima i zabilježili dvije lake pobjede protiv nervnopravnog protivnika.

Kadeti su slavili sa 6-0 (Nežić B., Džigum B., Janković J., Majdanac J., Rizvanović Z. (2)), dok je utakmica juniora prekinuta u 50. minuti pri vođstvu Kozare od 8-0 (babić M. (2), Đakušić S. (2), Popović A. (2), Kovačević I. i Glišić D.) zbog nedostatka igrača Laktaša na terenu nakon povreda.

U sljedećem kolu, naši omladinci ugostiće ekipe Slobode iz Mrkonjić Grada.

04. 05. 2015.

Dva poraza u Banja Luci

U 17./14. kolu Lige pionira pioniri i predpioniri Kozare gostovali su ekipi Borca iz Banja Luke i zabilježili dva poraza. iako su poveli golom Aleksandra Mirjanića, pioniri su pretrpjeli poraz od visokih 9-1, dok su predpioniri poraženi sa 2-1 (jamborčić J.).

U sljedećem 18./15. kolu koje je na rasporedu sljedeće nedelje, naši najmlađi ugostiće ekipu Radnik Urije iz Prijedora.

Kozara bolja od Sutjeske

U utakmici 21. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas u Gradišci pred oko 300 gledalaca Kozara je bila bolja od Sutjeske iz Foče i zasluženo slavila sa 4-1.

Nakon što je sudija Zoran Soknić u posljednjem kolu I. lige Republike Srpske u Trebinju Kozarinim fudbalerima podijelio čak četiri crvena kartona (od toga tri nakon utakmice za koje se saznalo tek nakon povratka iz Trebinja), Kozara je u današnju utakmicu ušla bez četvorice prvotimaca, znatno oslabljena. U znak protesta prema takvom postupku sudija, a i zbog nedoličnog ponašanja organa reda nakon utakmice u Trebinju fudbaleri Kozare započeli su utakmicu sjedanjem na travu. Burno pozdravljeni od publike i žabara, nastavili su utakmicu s nadom da se takve scene više neće ponavljati na sportskim terenima u Srpskoj.

Gosti prekio Guzine prvi pokušavaju, ali mladi fudbaleri Kozare (u današnjem sastavu FK Kozare samo su tri fudbalera stariji od 21 godine) brzo uspostavljaju ravnotežu i kreću prema golu gostiju. I već polovinom poluvremena, u 22. minuti, nakon kornera do lopte dolazi Šatara i postiže gol za vođstvo Kozare od 1-0. Uspjevaju i gosti da se oslobode i ponovo pokušava Guzina, ali pored gola. Malo zatim Škorić odlično upošljava Vukajlovića, ali ovaj ne stiže loptu skrenuti u gol. I u posljednjim minutama poluvremena, korner izvodi Mirković, a odlično se u šesnaestercu snalazi Majdanac i povećava vođstvo Kozare na 2-0.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, hladan tuš na stadionu. Gosti preko Guzine smanjuju na 2-1. Ipak to ne utiče na igru Kozare i brzo uspostavljaju svoj ritam i prijete preko Kovljena i Škorića. U 58. minuti jedan igrač Sutjeske neoprezno visoko diže nogu i nokautira Sinišu Dujakovića, kojeg hitna pomoć prebacuje u gradišku bolnicu. Siniši, jednom od ponajboljih igrača Kozare ove sezone zašivena je usna i arkada i želimo mu brzi oporavak i povratak na teren. Nakon nemile scene i jedna i druga ekipa su zaigrali malo opreznije, da bi nekoliko minuta kasnije igra ponovo živnula i u 67. minuti Slaven Kovljen krade jednu loptu i iz kontranapada postiže gol za vođstvo Kozare od 3-1. U 72. minuti, nakon godinu dana pauze zbog povrede na terenu je ponovo je mladi napadač Kozare Dejan Glišić, a poslije njegove asistencije u posljednjoj minuti utakmice gol postiže mladi Popović Aleksandar i postavlja konačnih 4-1.

U sljedećem 22. kolu I lige Republike Srpske Kozara putuje u Donji Šepak, gdje će se sastati sa posljednjoplasiranom ekipom prvenstva Napretkom. Utakmica se igra u subotu 09. 05. 2015. godine sa početkom u 16.00 h

Sutjeska (Foča): Sutjeska (Foča): Petrović N., Drakul N., Radović R. (od 58. min. Drakul R.),  Mrgud M., Božović M., Rašević D., Mojović N. (od 71. min. Ivanović A.), Kovač A., Drakul D., Blagojević D. (od 58. Danilović N.), Guzina G.; trener: Radanović Miljan., nisu igrali: Stojanović B., Elez D., Radović B., Mijović O.

FK Kozara: Đakušić S., Škorić O., Gigović M., Dujaković S. (od 58. min. Popović A.), Majdanac G., Vukajlović S., Mirković I., Ilić B. (od 72. Glišić D.), Kovljen S. (od 84. min. Francuz D.), Gavrić N.,Šatara M.; trener: Krupljanin Saša, nisu igrali: Trkulja N., Bunić N., Kovačević I., Makitan I.

Prilog Info+ kanala Gradiška (video)

02. 05. 2015.

Pobjeda juniora, kadeti neriješeno

U 18. kolu Omladinske lige kadeti i juniori Kozare na Gradskom stadionu u Gradišci ugostili su ekipu Sport Team-a iz Banja Luke.

Protiv vodeće ekipe prvenstva kadeti su odigrali neriješeno 0-0, dok su juniori slavili sa 4-2, a golove za Kozaru su postigli: Glišić D. (2), Sejkić S. i Kovačević I.

U sljedeća dva kola, omladinci Kozare će u goste. Najprije u srijedu 29. 04. 2015. putuju u Cazin gdje će odigrati utakmicu zaostalog 17. kola sa ekipom Krajine, da bi u nedelju 03. 05. 2015. gostovali ekipi Laktaša.